osobnostně sociální výchově – dramatická výchova

Mgr. Tereza Houšková
KATEGORIE DIVADLO >> Dramaterapie, zážitková pedagogika

Vystudovala speciální pedagogiku – dramaterapii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Aktivně pracuje s ohroženými dětmi a rizikovou mládeží za pomoci prvků expresivních terapií (především dramaterapie a arteterapie) a přírody.
Aktuálně se nejvíce zabývá tématem Wilderness therapy (Terapie divočinou) a jejím působením na duševní rozvoj mladistvého. Společně se svými kolegy nyní vyvíjí koncept práce Terapie divočinou v českém prostředí (nejen) pro dospívající v náročné životní situaci.

Dobrý den,
jsem učitelka prvního stupně. Aktuálně mám třeťáky a chtěla bych se s nimi pustit do dramatické výchovy skrze příběh. Mohla byste mi doporučit nějaké knihy s příběhy, které se dají takto využít?
Moc děkuji Jana Malá

Dobrý den,
práce s příběhem je skvělý nápad. Knih je určitě mnoho a mnoho. U takto malých dětí mám osvědčené
Emušáky- Ferda a jeho mouchy či Ferda v tom zase lítá (kniha i s plyšovou hračkou hlavního hrdiny).
Dále pak mohu doporučit Příběhy z měsíční houpačky, Buddhovi pohádky a Andělské pohádky.
Ale určitě je možné sáhnout po čemkoliv, co je pro děti zrovna v té době lákavé či aktuální.
Držím pěsti při tvorbě