Divadlo neslyšících

prof. PhDr. Veronika Broulíková
KATEGORIE DIVADLO >> Divadlo neslyšících

Studovala pedagogickou psychologii, ruský jazyk a literaturu a na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Pracovala jako psycholožka ve speciálním poradenském centru pro sluchově postižené děti v Brně, nyní vyučuje na Divadelní fakultě JAMU v Brně, je aktuálně vedoucí Ateliéru Výchovné dramatiky pro Neslyšící. Spolupracovala např. se Sdružením pro kulturu sluchově postižených (SORDOS) a s Psychologickým ústavem Masarykovy univerzity v Brně v oblasti psychologie sluchově postižených osob.Dramaturgie inscenací AVDN,lektorská činnost v ČR i v zahraničí. Spolupráce s dalšími uměleckými a vzdělávacími institucemi pro sluchově postižené děti, mládež a dospělé.

Dobrý den,
chtěla bych se informovat, zda je možné vidět nějakou prezentaci neslyšících herců-tlumočníků i o letních prázdninách?

Děkuji za dotaz.
Ano je to možné, například skupina Hands Dance, která je složena ze slyšících i neslyšících tlumočníků (většina z nich jsou absolventi oboru Výchovná dramatika pro Neslyšící na DIFA JAMU v Brně) budou tlumočit koncert skupiny Gipsy.cz na hudebním festivalu Colours of Ostrava.
Veronika Broulíková