Artefiletika – ODLOŽENO ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ

Cílovou skupinou artefiletického semináře jsou vyučující mateřských škol. Cílem artefiletického semináře spojeného se supervizí je seznámit účastníky s využitím artefiletických aktivit pro inkluzivní vzdělávání v mateřské škole. Východiskem k němu je spojení expresivní tvorby (výtvarné, dramatické ad.) s reflexí a dialogem mezi účastníky. Na konkrétních příkladech vlastní tvorby a reflexe si účastníci sami vyzkoušejí tvůrčí úlohy a metodické postupy, které mohou ve své praxi využívat. Přitom se seznámí se základní terminologií, která v artefiletice umožňuje analyzovat a posuzovat vlastní návrhy artefiletických aktivit, zpětně hodnotit jejich uplatnění v praxi a zdůvodněně navrhovat jejich zlepšující alternativy. Na tomto základě pak sami s podporou lektora připraví vlastní návrh artefiletické aktivity, s pomocí skupiny ho vyzkouší a v reflexi podrobí analýze a hodnocení.

Lektoruje Jan Slavík.

mapa není k dispozici