Festival malých scénických forem v Brně

6. listopadu proběhl v Kulturním domě Rubín v Brně druhý  ročník festivalu scénických forem pod názvem „Setkání” pod záštitou MŠ, ZŠ speciální a praktické školy Ibsenka Brno. Jednodenní festival byl zaměřen na prezentaci divadelních, hudebních a tanečních aktivit žáků praktických škol jednoletých a dvouletých. Soutěžní přehlídky se zúčastnilo 6 škol, odborná porota měla nelehký úkol vybrat ty nejlepší. Všichni účastníci byli oceněni za samostatnost, kreativitu, humor a celkovou angažovanost při tvorbě vystoupení.  Kromě diplomů a čestných uznaní si především mladí herci a umělci odnesli mnoho pozitivních zážitků ze společného setkání.

Cílem festivalu je založení tradice setkávání žáků a učitelů praktický škol a vytvoření prostoru pro vzájemnou konzultaci a výměnu zkušeností v oblasti uměleckých a umělecko-terapeutických aktivit. Projekt svou otevřeností zároveň nabízí možnost prezentovat umělecké aktivity žáků s mentálním postižením široké veřejnosti. Jedná se o jedinečný projekt svého druhu v České Republice.

Na ilustrativní foto z proběhlé akce se můžete podívat v naší FOTOGAlERII